Obec Vyžlovka Kultura, volný čas KC Liščí pětka

KC Liščí pětka

Komunitní centrum Liščí pětka vzniklo v srpnu 2008 v obci Vyžlovka. O jeho narození se zapříčinily dvě místní obyvatelky. Martina Řepíková a Petra Borovanová. Později se k těmto aktivním ženám připojily další členky. Po třech měsících Liščí pětku tvoří šest dívek žijící na Vyžlovce a okolí. Na konci roku 2009 má Liščí pětka třicet aktivních členů.

Důvodem vzniku byla chuť vyvíjet v rámci vesnice a okolí bohulibé aktivity. Ještě přímějším důvodem k založení byl náročný projekt Vyžlovské krás(k)y 2009. Tento projekt byl směřován na podporu místního koupaliště a KC Liščí pětku velmi zpopularizoval v českých médiích. Touto akcí se Liščí pětka zabývala do konce jara 2009 kdy celou akci uzavřela slavnostním otevřením nově postaveného beachvolejbalového hřiště na již jmenovaném místním koupališti. Slavnostní otevření proběhlo na konci května a to v rámci multižánrového festivalu Vyžlovský vodník 09, což je dalším projektem z dílny Liščí pětky.

Díky medializaci tohoto projektu byla navázána přátelská pomoc Výzkumného ústavu vodohospodářského T.G.Masaryka v Praze a to nabídkou ročního monitoringu kvality vody ve Vyžlovském rybníce. Vyhodnocení bylo naplánováno na konec roku 2010. Medializace přinesla i pozvání do prezidentské kanceláře a osobní setkání s prezidentem Václavem Klausem, což Liščí pětka považuje za velký úspěch. Aktivity komunitního centra se dále soustředila na získavání financí pro jeho další existenci a plánované činnosti. To především vypracováváním projektových dokumentů k žádostem o dotace od různých subjektů.

Svou činnost v roce 2009 završila Liščí pětka kulturní akcí Rozsvícení vánočního stromečku na Vyžlovské návsi. Z činností z roku 2010 můžeme jmenovat druhý ročník festivalu Vyžlovský Vodník 10.

[Zdroj: Tisková zpráva KC Liščí pětka]

Více informací, vč. fotogalerie kalendáře, najdete na webu

liscipetka.webnode.cz

Vyhledávání
 

 

Facebook

facebook - Obec Vyžlovka

Úřední deska
DATUM VYVESENI
23.2.2017

DATUM VYVESENI
23.2.2017

DATUM VYVESENI
22.2.2017

Odběr novinek

Chci posílat informace o aktuálním dění v obci emailem.

Jméno:

Email:

Fotogalerie
Počasí

Zdroj: In-počasí

PID
Vyhledat spojení na Idos.cz
Jízdní řád:
Odkud:
Kam:
Přes:
Datum:
Čas:
Zítra